Co można, a nawet trzeba zobaczyć w okolicy

Trzeba wiedzieć, że sama okolica Zasadnego i Gorców jest bogata w swojej turystycznej ofercie, bowiem obfituje w przedziwne miejsca, i jeszcze dziwniejsze historie, częstokroć niezwykłe w wielu swoich wymiarach. Przy okazji opowiadania o gorczańskich urokach, pienińskim przełomie Dunajca, nietaktem byłoby nie wspomnieć o tym, tak atrakcyjnym, a przecież bezpośrednim otoczeniu „Kurzejówki”. Tak też, jeśli Drogi Gościu, masz ochotę na jednodniową wycieczkę w góry bądź samochodowy wypad kilkanaście, kilkadziesiąt km od Zasadnego to jest z czego wybierać…

Kieżmark i Strażky na Słowacji (70 km od Zasadnego)

Można wybrać się na Słowację i poznać np. wpisany na listę UNESCO zespół urbanistyczny Kieżmarku i renesansowe Strażky...

Ziemia Sądecka i Stary Sącz (30 km od Zasadnego)

Ziemia Sądecka pełna jest pięknych, historycznych miejsc, które także warto zobaczyć, a właśnie tam znajduje się słynny klasztor klarysek w Starym Sączu.

Nowy Wiśnicz i Kopalnia Soli w Bochni (40-50 km od Zasadnego)

Warto odwiedzić renesansowa perłę żupników krakowskich Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, a także zjechać kilkaset metrów szybami w chodniki bogatej w atrakcje Kopalni Soli w Bochni.

Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice (60 km od Zasadnego)

Trzeba także udać się do Wadowic na osławione "kremówki", poznać miejsce urodzin i dzieciństwa Karola Wojtyły, jak również wstąpić na dróżki Kalwarii Zebrzydowskiej.